Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest Pt, 17 sty 2020 23:00

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 26 lis 2009 10:47 
pro
pro

W najbliższym czasie Zarząd rozpoczną się prace nad regulaminem PORS na kolejny sezon. Zapraszam do dyskusji, zgłaszania postulatów itd., itp. Na początek zgłoszę dwie propozycje zmian:

1. Usunięcie zapisów o kaucji sędziowskiej i sędziowaniu przez przegrywającego w poprzedniej rundzie. Wszystkie mecze w rundach bez przewidzianej obsady sędziowskiej byłyby "samosędziowane" przez grających zawodników.

2. Zlikwidowanie możliwości zapisów do turniejów po terminie. Ustalona data i godzina zamknięcia zapisów mogłaby w tym przypadku zostać przesunięta (np. na 15:00 w środę). O tej godzinie automatycznie pojawiałaby się drabinka turniejowa, sędziemu głównemu pozostałoby tylko wpisanie godzin meczów.

2a. Pozostawienie rejestracji na stronie internetowej jako jedynej możliwości zapisania się do turnieju.

cdn...

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 04 gru 2009 15:02 
challenger
challenger

Ponieważ jak zauważyliście w tym sezonie elementem który spowodował większą ilość graczy były turnieje 2* .

Proponuję aby tym turniejom podnieść trochę rangę i zwiększyć ilość punktów jaką można uzyskać grając w takich turniejach.

Nie są to drogie turnieje ( niskie wpisowe) a zarazem świetny sparing dla graczy poniżej 100 miesjca w rankingu, którzy nie zawsze czują się jeszcze na siłach aby grać turniejach 4*.

PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 16:51 
pro
pro

100per napisał(a):
W najbliższym czasie Zarząd rozpoczną się prace nad regulaminem PORS na kolejny sezon. ...

Prace pewnie już się rozpoczęły...
Sezon jakby też już się zaczął (http://www.snooker.pl/rejestracja-284.htm).

Tytuł: ~~~~
PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 17:05 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
100per napisał(a):
1. Usunięcie zapisów o kaucji sędziowskiej i sędziowaniu przez przegrywającego w poprzedniej rundzie. Wszystkie mecze w rundach bez przewidzianej obsady sędziowskiej byłyby "samosędziowane" przez grających zawodników.

Raczej nie zgodze sie z tym. Wyjasnijmy sobie na poczatek role sedziego, pelniona przez zawodnika, ktory juz odpadl z turnieju. Mylnym jest traktowanie go jako osoby na rowni z licencjonowanymi arbitrami. Bledem jest powierzanie mu decyzji o ilosci chybien w danym snookerze, nalezy uwazac na przewage punktowa i ilosc wywolanych chybien oraz na pare innych kwesti - przyklady podane z moich doswiadczen jako zawodnika. Przy podejmowaniu decyzji w takich kwestiach, najlepiej aby ktos obserwowal sytuacje z licencja sedziowska/doswiadczeniem. Po co zatem ma nadal istniec ten zapis? Przepraszam, ale dla mnie (i pewnie dla wielu innych rowniez), taki "sedzia" to jest psychiczny komfort. Nie bedac przy stole, nie musze byc rozpraszany wyciaganiem kulek i liczeniem brejka przeciwnika - moge sie tylko skupic na sobie i swojej grze. Jestem za pozostawieniem tego zapisu.

Troche off topic - czy ja powinienem sie moze martwic? Mam nadzieje, ze ten turniej jest juz z sezonu 2010/2011, ale kalendarz na to nie
wskazuje... Jesli na turniej zapisze sie 25+ osob i przez pol Polski pojedzie na niego Marcin Kolibski, to wygrywajac go wygryzie mnie z miejsca gwarantujacego udzial w MP...

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 18:31 
master
master

Oj uważaj Wampierzu :D
Ten Twój "psychiczny komfort" potrafił czasami nieźle namieszać i powiem Ci, że wolę sam sobie wyciągać kulki, niż np. pilnować licznika, bo zdarzyło mi się kilkukrotnie, że "sprawiedliwy z łapanki" nieźle się pogubił, szczególnie na suwakach, ale nie tylko.
Ponadto rzadko kiedy, ten szczęśliwiec za kaucję, jest zainteresowany tym, co robi, w głowie kołacze mu się jedynie "aby szybciej" albo "o w mordę! jeszcze jeden frejm". Patrzy tęsknie na zegarek, albo na sąsiednie stoły, bo tam ciekawiej, a ty co chwila dopominasz się o wyciągnięcie koloru.
Oczywiście nie jest tak zawsze, ale "ochotnik za kaucję", to moim zdaniem rozwiązanie słabe, nawet bardzo złe, wymuszone oszczędnościami na sędziach licencjonowanych.
Częsta irytacja wielu zawodników, czy też notoryczne przywoływanie SG, są na to dowodami.
Ajfinksoł :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 19:23 
challenger
challenger

Co do sędziowania to zgadzam się, że może być to niebezpieczne dla zawodników :) Sam niedawno sędziowałem pierwszy raz w turnieju 3* i po meczu przeprosiłem zawodników za kilka pomyłek :) Na szczęście oni byli wyrozumiali i mi wskazywali jak coś źle zrobiłem :)

Teraz na pewno bardziej będę uważał, ale co do kaucji zgadzam się, że jest to zapis nie potrzebny...zawodnicy mogą sami sobie sędziować i nigdy w tym nie było problemu.

Ja bardziej się zastanawiam, ponieważ wszystkim bardzo zależy na wypromowaniu sportu i zachęceniu aby jak najwięcej początkujących graczy grało w turniejach niższej rangi. Warto sie zastanowić na podwyższeniu znaczenia turniejów 2* - gdzie totalni amatorzy jak ja czują się pewnie i chętnie startują. W tym sezonie to te turnieje spowodowały, że jest dużo więcej ludzi w rankingu PORS. A chyba o to nam wszystkim chodzi aby ten ranking zawierał co roku więcej graczy :)

Może warto wprowadzić zapis aby każdy klub był zobowiązany zorganizować kilka takich turniej lub np. wymagać aby w takich turniejach był puchar - jak to robi klinikasnookera, lub wzmocnić turnieje tej rangi większą liczbą punktów...

Stworzyć takie zasady aby każdy kto dopiero zaczyna się uczyć grać w snookera chciał startować w takich turniejach i wiedział, że trafi na ludzi grających na podobnym poziomie :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 20:44 
pro
pro

Savio, znam tylko jeden klub w którym nie rozdają pucharów za 2* :) A wszędzie gdzie byśmy nie byli (Wrocław, Szczecin, Zielona Góra) to na 2* pucharów jak mrówków było.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 21:07 
challenger
challenger

Aaa no to widać że ja gram tylko w Warszawie na 2* ale obiecuje to nadrobić w nadchodzącym sezonie :):)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 lut 2010 21:15 
pro
pro

Po przejechaniu się ponad 150 km na turniej, ostatnia rzecz, jaką się chce to sędziować. Ale z drugiej strony, jest to pewne obycie "z zawodem/czynnością" dla ludzi, którzy wiążą z tym przyszłość, ale nie czują się pewnie. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 lut 2010 0:33 
junior
junior

Sweet napisał(a):
Savio, znam tylko jeden klub w którym nie rozdają pucharów za 2* :) A wszędzie gdzie byśmy nie byli (Wrocław, Szczecin, Zielona Góra) to na 2* pucharów jak mrówków było.

Kalisz ? :]

PostNapisane: Śr, 03 lut 2010 1:11 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
100per napisał(a):
2a. Pozostawienie rejestracji na stronie internetowej jako jedynej możliwości zapisania się do turnieju.

Jestem za. Rozwijajac temat - odpowiedzialnosc za dopisanie sie do listy startowej powinna byc przerzucona wylacznie na zawodnikow. Powinien on to zrobic w terminie wiadomym od dluzszego czasu. Mozna przyjac pewien zapis ile dni turniej 4*, czy 3* powinien 'wisiec' na stronie zapisow. Ponadto, aby ta odpowiedzialnosc byla pelna - w panelu sluzacym do zapisow zawodnik powinien miec mozliwosc wykreslenia sie samemu z turnieju. Zapewne bedzie to wykorzystywane przy zapisach do 3* i kalkulacjach, do ktorego turnieju sie zapisac. Kto bedzie to praktykowal - jego ryzyko jesli nie zdazy przed koncem zapisow. Wazne, by zakonczyc mozliwosc zapisow przez telefon i dopisywanie zawodnikow do listy po zamknieciu zapisow.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 lut 2010 12:08 
pro
pro

Wampir, mam dla Ciebie złe wieści :) - Zarząd pozostawił zapisy telefoniczne (dodane zostały pewne korekty do całego procesu), za to usunął kaucje sędziowskie i sędziowanie przez przegrywających. Ponadto obsada sędziowska na 4* została zredukowana o kolejną rundę :evil: - czyli dopiero od 1/8 finału będą sędziowie :shock:.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 lut 2010 12:45 
challenger
challenger

Rozumiem, że nie będzie rozmowy na zarządzie w sprawie turniejów 1* i 2* ? Bo jedynki to i tak wymarły śmiercią naturalną...
Może wprowadzić, ze w 2* finaliści otrzymują zwrot wpłaconej kwoty za turniej ... sam nie wiem
Bo na turnieje 4* wiadomo jeżdżą stali gracze. Zależy mi na tym aby coś zrobić i zachęcić kluby lub zmobilizować je do organizacji 2* bo one według mnie przyciągają osoby świeże do rankingu ...

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 lut 2010 16:12 
pro
pro

100per napisał(a):
Ponadto obsada sędziowska na 4* została zredukowana o kolejną rundę :evil: - czyli dopiero od 1/8 finału będą sędziowie :shock:.

buahahahahahahahahahaaaaaaaaaa
leżę i kwiczę :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 lut 2010 16:22 
master
master

Prestiż sztandarowych 4* znowu poszedł w górę :shock:
Za dwa lata finaliści będą słono płacić, żeby ktoś im posędziował... 8)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 04 lut 2010 11:53 
master
master

Przesadzasz Marku,
myślę ze sami sobie posędziują:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 2:59 
junior
junior

Tak troszkę z innej beczki... podobno na turnieju MP Masters był problem z sędzią na finał, zawodnicy musieli sami o to.. hmm... poprosić ? ... niedługo proponuje, aby część środków przeznaczyć na godziwe wynagrodzenie dla sędziów... bo są komplikacje. ( :) ) Przedmówcy mają pewnie też trochę racji... Marta np. Ale tutaj się do końca nie zgodzę, bo ja co prawda kwiczę, ale nie leże tylko siedzę :D Co do sędziowania to podobno w wyższych fazach turniejów 3* 4* 5* ma być zapewniona licencjonowana obsada sędziowska... czyli wychodzi na to, że zawodnicy muszą mieć stosowne uprawnienia, skoro będą musieli sami sobie sędziować... no to co... foul and a miss ? :D
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 15:47 
pro
pro

Ja mam taki szalony pomysł, aby Mistrzostwa Polski zamykały sezon. Otwarcie sezonu najważniejszą imprezą, w której rozdaje się (słusznie oczywiście) największą liczbę punktów, wydaje się ustawiać ranking roczny (czy też dwuletni) względem tego jednego turnieju. Tym samym jeden fajerwerk w ciągu roku może wywindować zawodnika w strefę ścisłej czołówki krajowej, a małe potknięcie mimo dobrej gry przez cały sezon zrzucić delikwenta o ładnych parę pozycji.
Ot choćby wspomnę II miejsce Jacka Waltera z 2008 roku z jednej strony i z drugiej niepowodzenie Marcina Nitschke w roku ubiegłym.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 17:09 
pro
pro

Ten szalony pomysł został zgłoszony przez Komisję Regulaminowo-Sędziowską, ale na szczęście wysokie pokłady zdrowego rozsądku w Zarządzie spowodowały, że zostaniemy uchronieni przed takim nieszczęściem ;). A na poważnie, to odbyła całkiem rzeczowa dyskusja na ten temat, w wyniku której propozycja została odrzucona...

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 17:33 
master
master

Wiadomo z jakiego powodu? Czy były też próby podjęcia tematu dwuletniego rankingu?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 18:25 
pro
pro

Jeśli dobrze pamiętam, to obie te propozycje zostały odrzucone mniej więcej z tych samych powodów (zresztą one powinny być rozpatrywane łącznie, bo zaliczanie OMP do poprzedniego sezonu i uwzględnianie w nowym sezonie tylko 10% punktów z mistrzostw jest trochę bez sensu) - zbyt duża zmiana (zawodnicy nie spodziewają się jej), za późno zgłoszona (tu trzeba Zarządowi przyznać trochę racji - propozycje Komisji zostały wysłane do Zarządu na ok. 23h przed początkiem zebrania) oraz chęć pozostawienia tego typu decyzji nowym władzom. Ponadto taka właśnie konstrukcja rankingu i sezonu (gdzie pierwszy wysokopunktowany turniej "ustawia" sezon, a punkty z poprzedniego idą niejako w zapomnienie) była i pozostała świadomym wyborem.

Zresztą na temat rankingu "dwuletniego" dyskusja była dość gorąca (jeden z członków Zarządu będący finalistą OMP uznał wagę jednego z argumentów) i była realna szansa na zwiększenie puli punktów z poprzedniego sezonu zaliczanych do bieżącego rankingu do poziomu 25% (idea 100% przepadła dość szybko), ale ostatecznie nie została przegłosowana (tzn. została przegłosowana na "nie").

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 20:43 
pro
pro

Zaraz zaraz, chcesz mi powiedzieć, że ranking dwuletni to jest fikcja w tej chwili? W zeszłym roku zdaje się zapadła decyzja, że będzie obowiązywał od kolejnego sezonu. To ona jednak nie zapadła?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 22:05 
pro
pro

Sweet napisał(a):
W zeszłym roku zdaje się zapadła decyzja, że będzie obowiązywał od kolejnego sezonu.
Skąd masz taką informację?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 22:58 
pro
pro

Wydaje mi się, że z Walnego.... albo z newsa z zeszłego roku. Jakoś tak sobie przypominam, że stanęlo na tym, że nie może być mowy o dwuletnim rankingu pod koniec sezonu, który ma wejśc w sklad owej dwulatki.

PS Znajduję tylko wątkach na forum, ale z powietrza sobie tego nie wziąłem. Poza tym Wampir, który znany jest ze skrupulatności :) na forum także przekonanie takie posiada, bo sam mi o dwuletnim trybie rankingowym przypomniał.
Być może coś zakodowaliśmy źle, ale dyskusja w temacie bezsensowności stawiania ludzi przed faktem dokonanym była na 100% na przełomie poprzedniego sezonu.

PS2 Dokopałem się informacji tutaj:
http://www.snooker.pl/forum/viewtopic.p ... c&start=25
I JanS, i Monika wspominają o punkcie 27.

Tytuł:
PostNapisane: So, 06 lut 2010 1:10 
junior
junior

Chciałbym powrócić jeszcze do "nieszczęsnego" pkt.18/B Regulaminu PORS 2009/2010.

Uważam, iż zapis powinien pozostać w mocy i treści, ale być bardziej rygorystycznie przestrzegany przez SG. Tak jak niedawno opisał to Marek S. - niech już skończą się "równi i równiejsi".

Przecież zacni nasi Administratorzy strony związkowej pilnują, aby na zapisy było co najmniej 2-3 tygodnie czasu (a bywa że i więcej). Nic więc nie pomoże przesuwanie tego terminu na środę, godz.15, bo i tak za chwilę znajdzie się ktoś, kto zapomni lub poda inną wiarygodną wymówkę i poprosi o dopisanie po tym terminie.
Jeśli chodzi o argumentację, "iż nie mógł...", "nie miał czasu...", "nie miał dostępu do netu ...", lub inne podobne (nie wiem jakie inne się pojawiają, bo nie jestem SG), to do mnie nie trafia. Ktoś powie "bo mu nie zależy" - no to niech spadnie poza 24, to może wtedy mu będzie zależało. Bo mnie się wydawało dotychczas, iż wszystkim nam zależy, czasem bardziej lub troszkę mniej, ale jednak zależy. A czołówce to na pewno zależy.

Czy naprawdę takim problemem jest zaplanowanie najbliższego weekendu we wtorek? "A wypadki losowe" - ktoś powie. Cóż, zdarzają się wszystkim, ale oby było ich jak najmniej.
(Czy większość pracodawców nie prosi o plan urlopów w okolicach lutego lub marca? I nie obchodzi ich później, że w wybranym przez nas terminie nie ma miejsc w pensjonatach, pogoda do bani, lub inne tornada i pożary szaleją... A ferie dla dzieci - jak nie zaplanowane we wrześniu, to w grudniu już nigdzie nie ma miejsc. I nikogo nie obchodzi, że w ferie jest odwilż i śniegu nie ma w górach, ... etc.)

Można nawet rozszerzyć zapis zabraniający dopisywania zawodników po terminie do pierwszych 32, 40 lub nawet 50 osób z rankingu. Niech im (nam) zależy.
A osoby z dalszych miejsc, skoro nie zdążyli, bo ... niech się dopisują do środy. Ale karą powinno być wrzucenie na koniec drabinki z koniecznością grania w piątek wieczorem, lub od soboty rano.

Zapisy TYLKO przez internet - jestem za, mamy XXI wiek, i każdy da radę, jeśli chce. Teraz nawet w komórkach jest przeglądarka, a połączenie WAP kosztuje grosze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2