Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest So, 18 sty 2020 1:01

Strefa czasowa: UTC + 2

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 02 mar 2009 20:24 
Site Admin
Site Admin

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Kobiet odbędą się 14 - 15 marca w Klinice Snookera w Kawęczynku. Gospodarzem tak jest Rafał Wójcik.
Dobrym źródłem informacji typu logistycznego - dojazd, nocleg - jest strona internetowa klubu KLINIKA SNOOKERA

Ostatnio edytowano Cz, 19 mar 2009 17:16 przez Monika, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 03 mar 2009 22:08 
challenger
challenger

W dniu wczorajszym , z racji obowiązków SG , wizytowałem Klinikę Snookera . Bardzo przyjemny , kameralny klub . Bardzo dobre stoły (podgrzewane płyty) , bile turniejowe , pełen zestaw dobrej jakości przyrządów pomocniczych . Sposób ustawieni stołów daje dobre warunki do gry i sędziowania . Jest nawet miejsce dla publiczności . Barek niewielki , ale sympatyczny , oddzielony od sali w której stoją stoły . Można jednak z niego oglądać grę . Mam nadzieję , że w trakcie imprezy będzie obficie zaopatrzony w to , co tygrysy lubią najbardziej (Sprite , Fanta , Ciocia Cola ,itp) . Mam nadzieję , że Mistrzostwa Polski Kobiet w takich warunkach będą przebiegały w bardzo miłej atmosferze i będą stały na wysokim poziomie .

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 03 mar 2009 22:33 
challenger
challenger

W jaki sposób można tam się dostać (zakładając że ktoś nie ma samochodu) ?? Z tego co widziałam na stronie "Kliniki" to jeżdżą tam autobusy 700 i 710, ale przystanek jest chyba kilka kilometrów dalej. Czy jest jeszcze jakaś inna opcja, czy muszę się pogodzić z tamtą ??

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 03 mar 2009 23:38 
junior
junior

Bardzo się cieszę, że w końcu pojawił się temat MPK na forum. Od miesięcy wiem, gdzie ta impreza ma się odbyć i wzbudza to we mnie wiele emocji, niestety w dużej mierze negatywanych.

Wiekszość zna moje zdanie na temat sposobu i miejsca, w którym ta impreza w tym roku jest organizowana.

Wydaje mi się, że Mistrzostwa Polski są imprezą szczególną i powinny być organizowane w Klubie snookerowym z historią i "przeżartym" snookerem klimatem. Klinika Snookera jest bardzo młodym klubem, są tam tylko dwa stoły, dojazd jest ograniczony, poza tym trudno jest tam zaciągnąć potencjalnych sponsorów oraz media (takowe miały ochotę na MPK zawitać ale trudno jest "sprzedać" imprezę, którą decydenci sprowadzili do "podziemi").

Jednocześnie chciałabym nadmienić, że w całym roku (mimo coraz większej liczby grających kobiet) decydenci nie zorganizowali żadnego turnieju kobiecego. Mając na uwadze powyższe można jednoznacznie stwierdzić, iż nie ma co liczyć na jakikolwiek rozwój tej dyscypliny wśród kobiet a szkoda bo przecież Nasze dziewczyny wielokrotnie zdobywały medale na różnych międzynarodowych imprezach.

Uważam, że pomysł zorgazowania MPK w Klinice Snookera powinien być wcześniej przedyskutowany na Formu, chociażby z tego powodu, że wiele z nas lubi grać wśród swoich przyjaciół, rodziny a Klinika snookera nie dysponuje takim zapleczem aby mogła temu sprostać. Zresztą Mistrzostw Polski, bo o takowych tu mówimy, są swego rodzaju świętem snookerowym i powinny mieć swoją oprawę (patrz: MPK 2007 Akademia Snookera).

Ja osobiście jestem mocno rozczarowana zachowaniem i decyzjami Związku.

Nie przewiduję swojego udziału w tej imprezie (pewnie słusznie bo mistrzynią nie jestem) :D

Ze snookerowym pozdrowieniem

Sylwia Chrobok

Tytuł: MPK
PostNapisane: Śr, 04 mar 2009 0:12 
challenger
challenger

Miałam się nie wypowiadać w tym temacie, jednak po poście Sylwii pozwolę sobie na kilka uwag z mojej strony.

Mówiąc o miejscu dla Mistrzostw Polski Kobiet nie widzę większych przeszkód, dla których miałyby się nie odbywać w Klinice Snookera. Miejsce jest tak samo dobre jak Akademia czy każde inne. Argument o klubie "przeżartym" historią do mnie nie trafia. Idąc tym tropem, jeśli nowy klub jest złym miejscem dla organizowania Mistrzostw Polski, czy ma sens organizacja OMP w nowym klubie w Lublinie?

Bez urazy ale dwa stoły, nie są żadną przeszkodą dla MPK, jeżeli w tym roku liczba zawodniczek osiągnie chociażby zeszłoroczny wynik, to i tak będzie sukces.

Potencjalni sponsorzy? Proszę wskaż trzy inne miejsca, gdzie w trakcie trwania poprzedniego sezonu, z odpowiednim rezultatem, zostali takowi sprowadzeni. Dodatkowo inauguracja klubu jest dodatkowym atutem, zarówno dla mediów, a również dla sympatyków snookera z Warszawy i okolic, którzy dany klub chcieliby zobaczyć.

Organizowanie turniejów dla kobiet i inwestycja w kobiecy snooker to zupełnie osobny temat. I mimo iż powinnam walczyć o rozwój kobiecego snookera, pozwolę sobie, zająć nieco inne stanowisko. Rozwój - jak najbardziej, ale proszę wybaczyć nie takimi metodami. Jest wiele innych sposobów na pozyskanie zawodniczek. Żeby jednak coś organizować, trzeba mieć dla kogo.

Za argument podajesz, iż nasze dziewczyny zdobywały medale. Ok. Ale powiedzmy sobie szczerze, ani Hani, ani Gosi czy Ewie, nie zależy na kobiecych turniejach. "Nie zależy" w takim sensie, że takowe nie podwyższą ich umiejętności czy nie wpłyną diametralnie na poziom ich występu na arenie międzynarodowej. Dlaczego nie zorganizujecie w Warszawie turnieju na własną rękę? Tak jak są robione turnieje klubowe? Czasami warto jest coś wziąć w swoje ręce, a jeżeli osiągniemy odpowiednie rezultaty (myślę tu o, jak na dzień dzisiejszy kosmicznych liczbach, 15 - 20 zawodniczek), z pewnością i związek zwróci na to uwagę.

Muszę przyznać rację zarządowi i większej ilości osób z snookerowego podwórka, na dzisiejszy dzień, nie opłaca się inwestować w kobiecy snooker w Polsce. Nie będę się tu rozwodziła nad powodami, jednak jeżeli taka dyskusja wyniknie, chętnie czy to tutaj, czy na pw, swoje (i nie tylko) argumenty przytoczę.

Bardzo się cieszę, że grają coraz to nowe dziewczyny. Jednak nie oszukujmy się, 2 "nowe" zawodniczki w ciągu roku to jeszcze nie "wiele", a i o ich aktywnym udziale niewiele powiemy.

Nie widzę również powodu, dla którego ktoś miałby dyskutować o wyborze miejsca organizacji tegorocznych MPK. Czym on różni się specjalnie od innych turniejów, których o ile dobrze wiem, takich dyskusji na forum się nie przeprowadza (pomijam szczególny przypadek ankiety, dotyczących 4*)? Wybór miejsca zawodów jest dokonywany przez zarząd na podstawie listy klubów chętny do ich zorganizowania. W tym co napisałaś, zwłaszcza o grze wśród przyjaciół i rodziny, wnioskuję, że zależało Ci na granie w Akademii. Jednak mówiąc "wiele z nas" masz tak na prawdę na myśli dziewczyny reprezentujące właśnie Akademię, a wybacz, dostosowanie się do części zawodniczek i organizowanie MPK "pod nie", nie jest chyba nadrzędnym celem tej imprezy.
Dodatkowo nie rozumiem też, na czym opierasz założenia, że tegoroczne Mistrzostwa nie będą miały "takiej oprawy" jak zeszłoroczne w Akademii.

Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę, (nie jest to wycieczka personalna), iż rezygnacja z Mistrzostw i "obrażenie" się na związek nie świadczy na korzyść dla obrazu polskiego snookera kobiet.

Z pozdrowieniami,
Joanna Krawczyk

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 04 mar 2009 0:54 
junior
junior

"Organizowanie turniejów dla kobiet i inwestycja w kobiecy snooker to zupełnie osobny temat. I mimo iż powinnam walczyć o rozwój kobiecego snookera, pozwolę sobie, zająć nieco inne stanowisko.
diametralnie na poziom ich występu na arenie międzynarodowej..."

Nawiązaując do wypowiedzi Gianny uważam, że w takim razie nie ma sensu wogóle organizować MPK, a o snookerze "kobiecym" w Polsce chyba należy zapomnieć. Hania, Gosia - to prawda inna klasa zawodniczek. Ja w snookera próbuję grać 4 lata i nigdy nie osiagnę poziomu Hani czy Gosi ale Ty Gianna masz jeszcze szansę.

Proszę o wyjaśnienie, co to znaczy takimi metodami. Moim zdaniem forum jest po, aby można się było na nim wypowiadać, czy to się komus podoba czy nie (patrz: definicja forum).

Nadmieniam, że to nie Związek inwestuje w zawodników. Z tego co mi wiadomo snooker w Polsce to hobby wielu ludzi, którzy pracując mogą sobie pozwolic na udział w turniejach jako zawodnicy lub sędziowie.

"Dlaczego nie zorganizujecie w Warszawie turnieju na własną rękę? Tak jak są robione turnieje klubowe? Czasami warto jest coś wziąć w swoje ręce, a jeżeli osiągniemy odpowiednie rezultaty (myślę tu o, jak na dzień dzisiejszy kosmicznych liczbach, 15 - 20 zawodniczek), z pewnością i związek zwróci na to uwagę"

Zgadzam się, ale w tej sytacji po co nam Związek.

"Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę, (nie jest to wycieczka personalna), iż rezygnacja z Mistrzostw i "obrażenie" się na związek nie świadczy na korzyść dla obrazu polskiego snookera kobiet"

Informuję, że nie jest to obraza na związek (wyłącznie czysta kalkulacja)a obraz polskiego snookera kobiet jaki jest każdy wie.

Mam nadzięję, tylko, że nie przyjdzie nikomu do głowy aby kluby snookerowe "upaństwowić" a ich działalność podporządkować decyzjom Związku.

Pozdrawiam
Sylwia Chrobok

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 04 mar 2009 1:20 
challenger
challenger

Prawda niestety jest taka, że organizacja MKP to jedyna rzecz, która jest robiona przez związek dla rozpropagowania snookera wśród kobiet. Rezygnacja i z tego turnieju była by nie potrzebna, choć prawdziwy jego sens osiągniemy za jakiś czas i po pewnych zmianach.
Na dzień dzisiejszy Hania czy Gosia są poza zasięgiem, ale pojawiają się nowe zawodniczki, jest ich jednak ciągle za mało, by zmieniło to nastawienie do kobiecego snookera.

Inne metody? Po pierwsze trzeba spojrzeć na to co jest problemem. Nie chodzi tu o to, że my, te 5-6 dziewczyn nie może grać ze sobą. Nie potrzebujemy specjalnego turnieju, poza MPK. Należy skupić się na tym, żeby było jak najwięcej nowych snookerzystek, przede wszystkim juniorek,bo to one są w stanie osiągnąć wyniki podobne, a może i wyższe do naszych najlepszych zawodniczek.

Rozwiązanie tego problemu nie leży w gestii Zarządu. Tym powinny zająć się poszczególne kluby. Nie mówię tutaj o ustanowieniu darmowych treningów dla dziewcząt i pozostawienie tego sobie. Ale jeżeli zorganizować szkółkę tylko dla dziewcząt, to zaczynałoby mieć jakiś sens. Szukać wśród osób grających po klubach, szukać w szkołach itd. Wiadomym jest, że nie osiągniemy rezultatów od razu.

Problem polega na tym, że komuś musi się chcieć. I tu nie mowa o zarządzie, ale o całym związku. Zawodnikach, właścicielach klubu. Dużo prościej jest pracować z grupą chłopców, dużo prościej jest ich pozyskać. Są widocznie zarysowane ośrodki w Polsce gdzie jest duża koncentracja juniorów. Należałoby się zastanowić jak to osiągnęliśmy i przełożyć to na kobiety. Pracy jest dużo, ale ta wydaje się być bardziej owocna, niż bierne czekanie na pojawienie kobiecego talentu, którego dzisiaj nikt może nawet w klubie nie zauważyć.

Jeśli chodzi o ostatnią uwagę Sylwii, to zgadzam się z nią. Zwróciłabym jednak uwagę na to, że "związek" nie oznacza tylko kilku osób zasiadających przy osobnym stole podczas Zgromadzenia Delegatów. Związek stanowimy my wszyscy, zawodnicy, sędziowie, działacze. Jeden z problemów polskiego snookera, polega na tym, że każda strona szuka winy gdzie indziej. A co więcej liczy na to, że ta druga strona nasz snooker będzie podtrzymywać. Pamiętajmy, że zawodnicy potrzebują zarząd, jak i odwrotnie. Praca powinna wychodzić na każdym szczeblu, i to jest to co powiedziałaś, do niektórych spraw zarząd jest nie potrzebny. Wszyscy mamy jednak jeden nadrzędny cel, i o tym powinniśmy pamiętać.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 04 mar 2009 13:29 
master
master

Czy aby wziąć udział w MPK wymagane będą badania lekarskie?

I dla Bongo fragment ze strony Kliniki : "Jeżeli ktoś będzie miał problemy z dotarciem do klubu (dojazd ) własnym sumptem, służymy pomocą w każdym przypadku jak tylko taka informacja do nas dotrze."

Skontaktuj się z klubem, pewnie Ci pomągą :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 04 mar 2009 23:30 
challenger
challenger

No właśnie. Też proszę o odpowiedź, czy aby otrzymać Kartę muszę przedstawić zaświadczenie lekarskie przed Mistrzostwami, czy mogę je dosłać później (do końca marca z tego co pamiętam był termin)?

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 18:31 
junior
junior

Czy ja dobrze widzę, że za 1 miejsce na MPK jest 500pln!!!!!!!!! nagrody??????? Czy oczy mnie mylą, bo nie wierzę...................
Hania

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 18:38 
challenger
challenger

No cóż Haniu... kryzys...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 19:06 
master
master

Gianna napisał(a):
No cóż Haniu... kryzys...

...nie dotknął PZSiBA?:)

I'm not a sociable type, I know that. Spend any amount of time around people, you get your heart broke. Treachery, hypocrisy, Promise of love. Look into the mouth of the person, and you'll find lies. Wriggling there like maggots waiting to grow wings. The world has gone mad. The man could kill from sunup to sunset and still his work would never be done.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 19:19 
junior
junior

kryzys - rzekłabym raczej żarcik... :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 20:01 
pro
pro

A może coś pan M. da ze swojej kieszeni ? :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 21:19 
challenger
challenger

To może wszyscy się zrzucimy?:) 1% podatku na PZSiBA...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 22:13 
pro
pro

Lepiej jakby prezio M. wyłożył..

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 22:45 
challenger
challenger

Pula nagród rzeczywiście jest oszałamiająca :P :P :P
a ile było w zeszłym roku?

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 22:48 
pro
pro

Bongo napisał(a):
Pula nagród rzeczywiście jest oszałamiająca :P :P :P
a ile było w zeszłym roku?

1 m 1 000 zł,
2 m 500 zł,
3-4 m 200 zł,
najwyższy brejk 100 zł (+30)

(http://www.snooker.pl/turnieje/2008/opisy/MPK2008reg.pdf)

W OMP też było zmniejszenie puli (co prawda nieco mniejsze, do 6250 z 10000, czyli o 37,5%, a nie o 45%, ale za to z wpisowego się więcej uzbierało...).

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 23:02 
challenger
challenger

Teraz też jest więcej z wpisowego na MPK ;) nie 6, a 8 dziewczyn bierze udział. To już coś :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 mar 2009 23:41 
junior
junior

Tylko zwróć uwagę na to 100per, że dla panów, którzy to wygrywają wszystkie turnieje otwarte bez wyjątku, jest w roku wiele zawodów, na których np. minimum za I miejsce jest prawie takie jak cała pula na MPK!! A dla kobiet to JEDYNY turniej w roku.

I nie kwestionuję absolutnie tego, że w Polsce w turniejach snookerowych męskich lub otwartych nagrody powinny być wyższe niż u kobiet, ale pula nagród w MPK wysokości 1 100pln.............. Nie chcę nawet tego komentować.

Hania

Tytuł: ~~~~
PostNapisane: Pt, 13 mar 2009 1:32 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
coż - tak to jest jak Zwiazek ma kilkadziesiat tysiecy zlotych pod kreska

czworki z kaucja sedziowska
okrojona pula na OMP
no i nawet tu przycieto pare zlotych

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 mar 2009 10:59 
master
master

molik napisał(a):
Tylko zwróć uwagę na to 100per, że dla panów, którzy to wygrywają wszystkie turnieje otwarte bez wyjątku, jest w roku wiele zawodów, na których np. minimum za I miejsce jest prawie takie jak cała pula na MPK!! A dla kobiet to JEDYNY turniej w roku.

I nie kwestionuję absolutnie tego, że w Polsce w turniejach snookerowych męskich lub otwartych nagrody powinny być wyższe niż u kobiet, ale pula nagród w MPK wysokości 1 100pln.............. Nie chcę nawet tego komentować.

Hania

Oooo, widzę że nawet i Hania zwróciła uwagę jak "prestiżowo" Zarząd podchodzi do MPK... za to wzrosły tegoroczne wymagania Prezesa co do nagrody za najwyższy brejk. Żeby wyszarpać od Zarządu dodatkową stówkę musi on wynosić min 40. Brawo za kolejny świetny pomysł - pasuje do decyzji organizowania mistrzostw (można chyba sobie darować pisowni z dużej litery) w "klubie" na peryferiach z dwoma stołami i obcięcia puli nagród o 50%. Zapewne te zaoszczędzone na nas 1000 złotych w dużej mierze uratują ciężką sytuację finansową Zarządu... :twisted: :twisted: A skoro jest kryzys to dlaczego tym samym kluczem nie potraktowano nagród na OMP??? Oszczędności byłyby dużo większe.
I czy na decyzje Zarządu wpłynęła wyższa liczba uczestniczek w tym roku? Czy w związku z tym że podjęto takie decyzje finansowe to ja moge odmówić wykupienia licencji zawodniczej - ja też mam kryzys!!!?? Bardzo proszę o odpowiedż na moje ostatnie pytanie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 mar 2009 15:05 
master
master

Ale wykupienie licencji nie jest Twoim obowiązkiem... tylko więcej zapłacisz, więc i tak kryzys kryzysem, ale się wykosztujesz :wink:

Steve Davis - Legenda snookera i mistrz defensywy :))) Paul Hunter [*]

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 mar 2009 15:17 
Site Admin
Site Admin

Morska napisał(a):
Czy w związku z tym że podjęto takie decyzje finansowe to ja moge odmówić wykupienia licencji zawodniczej - ja też mam kryzys!!!?? Bardzo proszę o odpowiedż na moje ostatnie pytanie.
Izo, Regulamin Mistrzostw Polski Kobiet jasno określa warunki uczestnictwa w turnieju.

bosik napisał(a):
Ale wykupienie licencji nie jest Twoim obowiązkiem... tylko więcej zapłacisz, więc i tak kryzys kryzysem, ale się wykosztujesz :wink:
Bosik nie wprowadzaj w błąd innych czytelników forum. Na Mistrzostwach Polski opłacenie licencji za dany sezon jest jednym z warunków startu.
Z wyjątkiem kategorii nie uznawanej przez Ministerstwo.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 mar 2009 15:39 
master
master

Oooops;D Nie mój poziom, więc nie czytałem nawet regulaminu... :lol: :lol:

PRZEPRASZAM :!:

Steve Davis - Legenda snookera i mistrz defensywy :))) Paul Hunter [*]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2