Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest So, 18 sty 2020 13:32

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 13:06 
Ekspert
Ekspert

Wampir1 napisał(a):
... pierwszy przyklad z brzegu - UEFA. Tam w rozgrywkach na pewnym etapie nie moga trafic na siebie druzyny z jednego kraju (LE, LM). Tam wlasnie ta metoda przy losowaniu np. grup jest stosowana.

To zupełnie inne zagadnienie i inna reguła, dotyczy innego etapu turnieju. To losowanie grup. U nas odpowiednikiem jest przypadek zawodników z jednego miasta czy jednego klubu. Też czasami wkładamy ich do jednego koszyka, by uniknąć wylosowania w tej samej grupie.

Tu rozmawiamy o następnej fazie gry, o grze po grupach, w fazie pucharowej. Wówczas nie jest brana pod uwagę przynależność klubowa, ale wyłącznie osiągnięcia w tym konkretnym turnieju.

Te dwa zagadnienia nie mają ze sobą zupełnie nic wspólnego.

"Jestem człowiekiem ze zwykłymi dla mojej generacji ograniczeniami. Jednak nigdy nie powiedziałem tego, czego nie chciałem powiedzieć, także gdy nie zawsze powiedziałem to, co chciałem powiedzieć." Enzo Biagi

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 13:25 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
nemrod napisał(a):
Wampir1 napisał(a):
... pierwszy przyklad z brzegu - UEFA. Tam w rozgrywkach na pewnym etapie nie moga trafic na siebie druzyny z jednego kraju (LE, LM). Tam wlasnie ta metoda przy losowaniu np. grup jest stosowana.

To zupełnie inne zagadnienie i inna reguła, dotyczy innego etapu turnieju.

Dotyczy innego etapu turnieju - zgadzam sie.
Inna regula - nie zgadzam sie.

Regula jest ta sama - chodzi o reczne sterowanie w losowaniu. Zasady, ktore uniemozliwiaja kompletnie zdanie sie na slepy los, powodujac jednoczesnie zapobiezenie kuriozalnych wynikow losowania.

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 13:38 
Ekspert
Ekspert

Wampir1 napisał(a):
Inna regula - nie zgadzam sie.
Regula jest ta sama - chodzi o reczne sterowanie w losowaniu. Zasady, ktore uniemozliwiaja kompletnie zdanie sie na slepy los, powodujac jednoczesnie zapobiezenie kuriozalnych wynikow losowania.

Każda reguła czemuś zapobiega lub coś nakazuje. Bez względu na podstawy, zakres czy dziedzinę stosowania, w sporcie, życiu szkoły czy wojnie między państwami. Pod tym względem wszystkie reguły są takie same i wszystkie sprowadzają się do ręcznego sterowania.

Te, o których mówimy, różnią się podstawami, które są dla nich punktem wyjścia. Ta od grup za podstawę ma pochodzenie: klub, miasto, państwo, pomijając osiągnięcia. Ta od pucharu za podstawę ma osiągnięcia w grupach, pomijając pochodzenie.

"Jestem człowiekiem ze zwykłymi dla mojej generacji ograniczeniami. Jednak nigdy nie powiedziałem tego, czego nie chciałem powiedzieć, także gdy nie zawsze powiedziałem to, co chciałem powiedzieć." Enzo Biagi

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 15:12 
pro
pro

nemrod napisał(a):
Zestawy par od góry drabinki: A1-A2, D1-C2, C1-B2, B1-D2.

Puff… Klapa, klops, zapętlenie. Wąż zjada własny ogon.
Zawodnicy z grupy A spotykają się w I rundzie, zawodnicy grupy B w II rundzie. Na jednoczesny finał mają szansę tylko grający w grupach C i D.
nemrod napisał(a):
Wampir1 napisał(a):
Takie postepowanie to blad. Przy losowaniu trzeciej pary wiadomo co zostalo w koszyku. D2 powinno z automatu byc przyporzadkowane A1.

Czyli - rozstawienie dla zachowania reguły. Rozstawianie w połowie przypadków, w połowie losowanie. Te dwa losowania też sterowane, bo z wyłączeniem "niewygodnych" przypadków. Takie dwa "półlosowania" i dwa pełne przydzielenia. Po co więc mydlenie oczu, że to losowanie, skoro w praktyce nie przekracza ono 25% całych działań?
Trzeba "iść na całość" i zaingerować w los jeszcze głębiej (czyli w praktyce - odpowiednio opisać zasady ustalenia drabinki w regulaminie):

Załóżmy kolejność wg rankingu turniejowego: C1, D1, B1, A1. Drabinka po wpisaniu zwyciężczyń (zwycięzców) grup wyglądałaby następująco:

(1) C1 - ...
(4) A1 - ...
(3) B1 - ...
(2) D1 - ...

Pozostaje "umiejętne" dolosowanie zawodniczek (zawodników) z drugich miejsc. Jeśli chcemy, żeby osoby z danej grupy mogły się spotkać dopiero w finale, to mamy tylko dwa losowania:
- do C1 dobieramy kogoś z pary B2, D2 (a druga osoba z tej pary dołącza do A1),
- do D1 dobieramy kogoś z pary A2, C2 (a druga osoba z tej pary dołącza do B1).

Proste, przejrzyste, sprawiedliwe (no, takie samo dla wszystkich), a to, że np. C2 oprócz C1 unika również A1, było nie do przewidzenia i bardzo trudne (jeśli nie niemożliwe) do wyreżyserowania podczas turnieju - zwłaszcza przy grupach czteroosobowych i małym modusie gier...

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 16:01 
pro
pro

Druga sprawa - zmiany w regulaminach. Z tego co wiem (a trochę wiem, aczkolwiek istnieje duże prawdopodobieństwo, że jakichś istotnych szczegółów nie znam, a to, że nie znam wszystkich, jest pewne ;) ), to głównym powodem wysokiej temperatury w dyskusji nad regulaminami był zapis o kolejności (rankingu turniejowym) zawodników z drugich miejsc wprowadzony na OMP. Dla porównania fragmenty Regulaminów z dwóch ostatnich lat (pogrubiłem najistotniejsze dla sprawy części, a podkreśliłem tę kluczową):
Regulamin OMP 2009 napisał(a):
Zawodnicy zajmujący 2. miejsca w grupach rozstawieni będą w pary pucharowe – w kolejności uzyskanych numerów rankingu turniejowego i kolejności numerów w drabince – do połówki drabinki turniejowej przeciwnej niż zwycięzca tej samej grupy.
Regulamin OMP 2010 napisał(a):
Zawodnicy zajmujący 2. miejsca w grupach rozstawieni będą w pary pucharowe – w kolejności numerów rankingu turniejowego zwycięzców ich grup i kolejności numerów w drabince – do połówki drabinki turniejowej przeciwnej niż zwycięzca tej samej grupy.

A teraz porównanie regulaminów MP Kobiet i U-19. W zeszłorocznych części dotyczące "Systemu i sposobu przeprowadzenia zawodów" są raczej lakoniczne. W aktualnych - dużo bardziej rozbudowane. Pojawiło się nowe pojęcie "matrycy pucharowej" ;), wprowadzono ranking turniejowy, ale nie pojawił się zapis o przeciwnej połówce drabinki - czy był w projektach przesłanych przez KR-S do Zarządu i potem został z pełną świadomością usunięty? Jeśli tak, to "wina" jest ewidentnie po stronie Zarządu, jeśli nie, to spora jej część spada jednak na KR-S... Tak, czy inaczej, najprawdopodobniej w "ferworze walki" o inne zapisy nikt nie zauważył potencjalnych negatywnych konsekwencji braku tego zapisu, które zmieniły się w realne - z największą siłą na MP Kobiet... A może najlepszym wyjściem było pozostawienie regulaminów w starej wersji - co prawda nieprecyzyjnych, czyli pozostawiających wiele do powiedzenia Sędziemu Głównemu? Tu chciano chyba wyznaczyć SG wąską ścieżkę, porządnie uregulować wszystko "z góry", ale przy braku porozumienia w gronie decydentów przyniosło to efekty odrwotne do zamierzonych...

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 16:06 
Ekspert
Ekspert

100per napisał(a):
Trzeba "iść na całość" i zaingerować w los jeszcze głębiej (czyli w praktyce - odpowiednio opisać zasady ustalenia drabinki w regulaminie)

Obiecujący początek. Jednak dalej to już tylko powtórzenie:
nemrod napisał(a):
... eliminowanie z losowania nie może być ograniczone do jednego zawodnika, ale wyeliminować należy wszystkich, których „pierwsi” grają w tej samej połówce drabinki. Wówczas zachowany zostanie warunek spotkania „grupowych” dopiero w finale i nie będzie żadnych niespodzianek w postaci zbyt wczesnego zestawienia grupowej pary.

Nawet, jeśli zgodzisz się z tym, że to "proste, przejrzyste, sprawiedliwe (no, takie samo dla wszystkich)", pozostaje powtórzeniem.

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 16:49 
pro
pro

nemrod napisał(a):
100per napisał(a):
Trzeba "iść na całość" i zaingerować w los jeszcze głębiej (czyli w praktyce - odpowiednio opisać zasady ustalenia drabinki w regulaminie)

Obiecujący początek. Jednak dalej to już tylko powtórzenie:
nemrod napisał(a):
... eliminowanie z losowania nie może być ograniczone do jednego zawodnika, ale wyeliminować należy wszystkich, których „pierwsi” grają w tej samej połówce drabinki. Wówczas zachowany zostanie warunek spotkania „grupowych” dopiero w finale i nie będzie żadnych niespodzianek w postaci zbyt wczesnego zestawienia grupowej pary.

Nawet, jeśli zgodzisz się z tym, że to "proste, przejrzyste, sprawiedliwe (no, takie samo dla wszystkich)", pozostaje powtórzeniem.
Gdzieś mi się schował ten fragment Twojej wypowiedzi :) - i faktycznie odkryłem Amerykę drugi raz ;).

PostNapisane: Cz, 29 kwi 2010 23:07 
Ekspert
Ekspert

Zapisy z regulaminów 2009 I 2010, które uznałeś za kluczowe, czyli:
100per napisał(a):
„Zawodnicy zajmujący 2. miejsca w grupach rozstawieni będą w pary pucharowe”:
2009: „w kolejności uzyskanych numerów rankingu turniejowego i kolejności numerów w drabince”
2010: „w kolejności numerów rankingu turniejowego zwycięzców ich grup i kolejności numerów w drabince ”

są zapisami równoważnymi. Obydwa jednoznacznie wyznaczają miejsce zawodnika „drugiego” w drabince pucharowej. Zapis z 2010 ma taką przewagę nad wcześniejszym, że eliminuje potrzebę ustalania kolejności rankingu turniejowego „drugich”, co i tak nie ma żadnego znaczenia, a często wiąże się ze zbędnymi dogrywkami.

Istotne znaczenie ma dalsza część zapisu:
do połówki drabinki turniejowej przeciwnej niż zwycięzca tej samej grupy.

To jest esencja całości, zapewniająca nietrafienie na siebie „pierwszych” i „drugich” wcześniej, niż w finale. Kolejność wpisywania "drugich" nie ma tu żadnego znaczenia. Można ją zastąpić jeszcze kilkoma innymi sposobami, np. losowaniem do przeciwnej połówki drabinki, wpisaniem na pierwszy od góry wolny numer w przeciwnej połówce drabinki (ten sposób był przez kilka lat stosowany w turniejach EBSA) i inne. Ważne, by był to sposób podany do wiadomości przed turniejem i łatwo sprawdzalny. Te warunki spełniają wszystkie podane tu sposoby.
100per napisał(a):
A teraz porównanie regulaminów MP Kobiet i U-19. … Pojawiło się nowe pojęcie "matrycy pucharowej"

Pojawiło się w tych regulaminach, nie jest w sporcie niczym nowym. Matryca pucharowa to układ numerów startowych w pierwszej rundzie rozgrywek pucharowych. Układ stały i stosowany ogólnie, w naszych turniejach PORS od pierwszego roku rozgrywek, już od osiemnastu lat.
100per napisał(a):
… wprowadzono ranking turniejowy, ale nie pojawił się zapis o przeciwnej połówce drabinki - czy był w projektach przesłanych przez KR-S do Zarządu i potem został z pełną świadomością usunięty? Jeśli tak, to "wina" jest ewidentnie po stronie Zarządu, jeśli nie, to spora jej część spada jednak na KR-S...

Zapis był w projektach przesłanych Zarządowi. Zapis ten był długo i dogłębnie dyskutowany, uzasadnienie konieczności jego istnienia było pełne. Zarówno teoretyczne, jak i poparte praktycznymi przykładami negatywnych skutków z turniejów krajowych i europejskich, wynikających z jego pominięcia. Zapis ten został z regulaminów usunięty przez Zarząd, z pełną świadomością tego, co może z tego usunięcia wynikać. Komisja RS stała się w tym momencie tylko wykonawcą bezwzględnego polecenia Zarządu. Taka jest gradacja władzy w Związku i inna nie może być.
100per napisał(a):
Tak, czy inaczej, najprawdopodobniej w "ferworze walki" o inne zapisy nikt nie zauważył potencjalnych negatywnych konsekwencji braku tego zapisu, które zmieniły się w realne - z największą siłą na MP Kobiet...

Jak podałem wyżej, nie było „niezauważenia w ferworze walki”. Było świadome usunięcie zapisu przez Zarząd przy pełnej i zlekceważonej znajomości możliwych negatywnych skutków.
100per napisał(a):
A może najlepszym wyjściem było pozostawienie regulaminów w starej wersji - co prawda nieprecyzyjnych, czyli pozostawiających wiele do powiedzenia Sędziemu Głównemu?

Można było pozostawić nieprecyzyjne zapisy. Tylko po co, skoro istniały precyzyjne, zostały sprawdzone z powodzeniem podczas tegorocznych OMP i podane Zarządowi przez Komisję RS w formie pełnej i gotowej do publikacji? MP Kobiet i MP U19 to także zawody rangi Mistrzostw Polski, choć w zamkniętych kategoriach.
100per napisał(a):
... przy braku porozumienia w gronie decydentów przyniosło to efekty odrwotne do zamierzonych.

Tu mam inne zdanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o zdefiniowanie pojęcia „zamierzone efekty”. Podczas wielogodzinnych dyskusji, e-mailami i telefonicznych, wielokrotnie okazywało się, że główny w gronie Zarządu oponent przyjęcia regulaminów w formie podanej przez Komisję Regulaminowo-Sędziowską nie wiedział, o czym toczy się rozmowa. Przykład - Komisja otrzymywała w formie decyzji żądanie wprowadzenia jakiejś reguły. Na uwagę, że to niemożliwe, bo jest sprzeczne z obowiązującym przepisem, padało pytanie: A gdzie jest ten przepis? Acha, w regulaminie ogólnym? W statucie? Dobra, to rozmawiajcie dalej, ja sobie znajdę i poczytam. Takich zdarzeń było kilka. Podobnie jak odwlekanie na tygodnie decyzji w sprawach prostych.

Na tej m.in. podstawie twierdzę, że zamierzonym efektem było nie uściślenie treści regulaminów, ale pokazanie, że rolą Komisji RS jest słuchać i podpisywać podane, a nie wychodzić z własnymi propozycjami. I ten zamierzony efekt został osiągnięty, KRS została pozbawiona swej podstawowej roli: opracowania regulaminów. Bez znaczenia, że kosztem rozgoryczenia dziewczyn, gdy dowiedziały się, że wszystkie spotykają się w pierwszej rundzie pucharowej ze swoimi przeciwniczkami z grup. I kosztem juniorów z dwóch grup eliminacyjnych, którzy za dwa dni znajdą się w podobnej sytuacji.

O czym wiadomo od niemal trzech tygodni.

PostNapisane: Pt, 30 kwi 2010 9:53 
master
master

Dlaczego Komisja R-S podpisała się pod regulaminem, z treścią którego się nie zgadzała?
To nie był Wasz obowiązek, więc nie próbuj całej winy zwalić na Zarząd, w tym wypadku na mnie.
Swoje również dołożyłeś w trakcie turnieju robiąc egzaminy na sędziów ludziom, którzy nawet nie wiedzieli gdzie kolory stoją, nie mówiąc już o poprawnym liczeniu punktów.
Imprezy mistrzowskie to nie poligon.

PostNapisane: Pt, 30 kwi 2010 14:03 
Ekspert
Ekspert

jewta napisał(a):
Dlaczego Komisja R-S podpisała się pod regulaminem, z treścią którego się nie zgadzała?
Komisja Regulaminowo-Sędziowska szukała i szuka płaszczyzny współpracy. Stąd podpis pod regulaminem. Decyzja o pozostawieniu podpisu nie była jednogłośna.
jewta napisał(a):
To nie był Wasz obowiązek, więc nie próbuj całej winy zwalić na Zarząd, w tym wypadku na mnie.
Jeśli chcemy działać dla snookera - a chcemy - to był. Winę odczytałeś prawidłowo, bez zwalania. Winę za taki, jak był, kształt regulaminu i skutki jego zastosowania.
jewta napisał(a):
Swoje również dołożyłeś w trakcie turnieju robiąc egzaminy na sędziów ludziom, którzy nawet nie wiedzieli gdzie kolory stoją, nie mówiąc już o poprawnym liczeniu punktów.
Imprezy mistrzowskie to nie poligon.
Dumna nazwa "impreza mistrzowska" to zawody, do których można się dostać przez gęste sito eliminacji. Wyjątek stanowią imprezy mistrzowskie, w których może zagrać każdy, kto się zgłosi. W warunkach polskiego snookera na sześć corocznych imprez mistrzowskich eliminacje są do jednej. Pozostałe pięć to wyjątki. Cały nasz snooker to poligon. Dziewczyny uczyły się grać, sędziowie sędziować. Ci egzaminowani na sędziów, którzy sędziowali na MP Kobiet, robili to dobrze. Ustawianie kolorów i liczenie opanują jeszcze lepiej dalszymi ćwiczeniami, za to wszyscy oni już mają opanowane niezbędne elementy kultury osobistej. Najlepszą szkołą dla sędziego jest sędziowanie trudnych meczów i zostało to wykorzystane. Drugi aspekt - bez tych sędziów koszt zawodów przekroczyłby znacznie przewidziany budżet.

PostNapisane: Pt, 30 kwi 2010 14:30 
junior
junior

nemrod napisał(a):
Dziewczyny uczyły się grać, sędziowie sędziować. Ci egzaminowani na sędziów, którzy sędziowali na MP Kobiet, robili to dobrze. Ustawianie kolorów i liczenie opanują jeszcze lepiej dalszymi ćwiczeniami, za to wszyscy oni już mają opanowane niezbędne elementy kultury osobistej. Najlepszą szkołą dla sędziego jest sędziowanie trudnych meczów i zostało to wykorzystane. Drugi aspekt - bez tych sędziów koszt zawodów przekroczyłby znacznie przewidziany budżet.

Tym stwierdzeniem przyznałeś, nemrod, że jewta ma rację mówiąc, że osoby, które zdały egzamin, nie mają podstawowych umiejętności potrzebnych do sędziowania :shock:

Osobiście uważam to za skandal. Jeśli egzaminy nie są po to, aby testować wiedzę sędziowską, lecz, cytuję, "elementy kultury osobistej", to powinny się nazywać egzaminami savoir-vivre, a nie egzaminami sędziowskimi. Takimi działaniami nemrod deprecjonujesz wszystkie te osoby, które sumiennie przygotowały się do egzaminu i sprawiedliwie otrzymały uprawnienia sędziowskie.

PostNapisane: Pt, 30 kwi 2010 15:27 
junior
junior

nemrod napisał(a):
Dumna nazwa "impreza mistrzowska" to zawody, do których można się dostać przez gęste sito eliminacji. Wyjątek stanowią imprezy mistrzowskie, w których może zagrać każdy, kto się zgłosi. W warunkach polskiego snookera na sześć corocznych imprez mistrzowskich eliminacje są do jednej. Pozostałe pięć to wyjątki. Cały nasz snooker to poligon. Dziewczyny uczyły się grać, sędziowie sędziować. Ci egzaminowani na sędziów, którzy sędziowali na MP Kobiet, robili to dobrze. Ustawianie kolorów i liczenie opanują jeszcze lepiej dalszymi ćwiczeniami, za to wszyscy oni już mają opanowane niezbędne elementy kultury osobistej. Najlepszą szkołą dla sędziego jest sędziowanie trudnych meczów i zostało to wykorzystane. Drugi aspekt - bez tych sędziów koszt zawodów przekroczyłby znacznie przewidziany budżet.

Może w takim razie impreza nie powinna nazywać się tak DUMNIE ?? Zwłaszcza, że nie tylko egzaminowani sędziowie popełniali drastyczne błędy na tych "Mistrzostwach"... bo jak inaczej można nazwać sytuacje, kiedy:

1. sędzia (dodam, że sędzia bardzo ceniony i doświadczony, z uprawnieniami Sędziego Głównego) nie zapisuje punktów na tablicy, mówiąc że je pamięta - czy należy uznać za normalną sytuację, w której sędzia liczy niektóre punkty w pamięci, a zawodnik (tu: zawodniczka) musi się upominać o ich zapisanie, aby widzieć aktualny wynik?...
2. sędzia w trakcie uderzenia zawodniczki odchodzi od stołu i idzie rozmawiać przez telefon, a po powrocie zadaje pytanie - cyt: "oo! a kto to postawił takiego snookera??"...
3. (to w kwestii wspomnianego savoir-vivre chyba) mężczyzna z publiczności (dodam, że także doświadczony sędzia i znany "działacz" w PZSiBA), ubrany w sweter! (w snookerze podobno są zasady dotyczące stroju zawodników I SĘDZIÓW) widząc, że sędzia odszedł od stołu, wstaje i z pełnym przekonaniem postanawia, że teraz On będzie sędziował...

Jeśli impreza nazywa się MISTRZOSTWA POLSKI, to wymaga zachowania fair play od wszystkich jej uczestników, zarówno zawodników jak i sędziów... czy tylko mi się wydaje? Chyba, że Mistrzostwa Kobiet ktoś traktuje z "przymrużeniem oka", ale tej myśli nie chcę rozwijać...

Przy okazji gratuluję wszystkim ZAWODNICZKOM wspaniałej sportowej postawy.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pt, 07 maja 2010 2:21 
master
master

a tak dyskutowali :shock: a tu jeden wpis dot. Sąsiada i 100pera i CISZA! :D :D :D :D :D :D :D :D

PostNapisane: Pt, 07 maja 2010 18:52 
Ekspert
Ekspert

Morska napisał(a):
a tak dyskutowali :shock: a tu jeden wpis dot. Sąsiada i 100pera i CISZA! :D :D :D :D :D :D :D :D

Ten jeden wpis, firmowany przez nana, zawiera trzy punkty.

Pierwszy świadczy o nieznajomości reguł sędziowania przez Autora (Autorkę?). Sędzia, gdy nie ma markera - a tak tu było - i nie może zapisać punktów bezpośrednio po ich zdobyciu nie opóźniając gry zawodnika dochodzącego do stołu, zapisuje je po następnym błędzie (nie mylić z faulem). Inaczej sędzia musiałby nakazać przerwanie gry na czas zapisu, co oczywiście może zrobić. Naraża jednak wówczas na wytrącenie z rytmu wchodzącego do gry zawodnika.

Punkty drugi i trzeci były mi, jako sędziemu głównemu, zasygnalizowane z komentarzem "tylko nic teraz nie rób, zgłoszone będzie na piśmie". Do dziś cisza, a wpis na forum nie może być traktowany jako pismo.

PostNapisane: Wt, 17 kwi 2018 7:40 
junior
junior

Men's wardrobe shirts, shirts,Coach Outlet foundations,Vans should be classic,Polo Ralph Lauren fashion, and there are several canada goose outlet shirts in coach handbags outlet the wardrobe Christian Louboutin Outlet Store can never be wrong.tory burch outlet store Do not believe the Tory Burch Flats shirt monotonous,oakley sunglasses the key is how to choose,Cheap Air Jordans Shoes how different personal temperament matching shirt can wear a lot of cheap nfl jerseys different styles.Ray-Ban Sunglasses Sweater is an ugg boots black friday absolutely necessary Burberry Bags Sale tool to help men nike pas cher improve their quality.Asics Sneakers But such a Nike Outlet simple shirt burberry handbags very wide true religion jeans for men selection of mobs.ugg australia The attitude canada goose jackets of men to wear shirts best reflects Ray-Ban Sunglasses Outlet concerns about Polo Ralph Lauren clothes worn.new balance Casual shirts moncler outlet are among Michael Kors Outlet the most sought coach outlet online after shirt Canada Goose Jackets men's shirts,valentino sandals because theyRalph Lauren Outlet are comfortable nike air max and natural,nike shoes formal shirts.tommy hilfiger outlet Choose oakley Outlet shirt and pay nike air max 2018 attention to the adidas nmd mens version of the type,Kate Spade Outlet the first part is Adidas Shoes suitable for you.vans outlet store Leave a Salvatore Ferragamo small body shape,Ralph Lauren Outlet back and timberland space is comfortable and Coach Outlet Store Online effective than you can Prada Outlet Store see the contours Oakley Sunglasses Outlet of the chest,Skechers Shoes giving a 2-3cm adidas yeezy 1-2cm in the Coach Factory Outlet shoulder portion,Coach Factory Outlet this kind of red bottoms shirt is the Michael Kors Outlet most reasonable size.yeezy boost A powerful cheap nike air max nature was coach outlet store online more like a man.montblanc pens The hot weather is Christian Louboutin Shoes prone to mood swings.longchamp outlet If you wear swarovski outlet a shirt perfect The North Face Jackets activity does New Balance Outlet not open ugg outlet store naturally it will cheap nfl jerseys feel uncomfortable Ralph Lauren Polo due to wet sweat.Ray Ban Sunglasses Choosing a uggs outlet loose-minded cheap nhl jerseys shirt is definitely cheap jordan a smart move.pandora jewelry Fittings are also canada goose divided into canada goose outlet store different types,oakley sunglasses canada usually there is Fitflop Shoes their own the north face cultivation,ugg outlet fit and comfort.polo ralph lauren outlet Self-cultivation is Adidas Shoes to emphasize sac longchamps pas cher the body Coach Handbags Outlet traditionally suited to Salomon Running Shoes move freely,uggs outlet and you Cheap Ray Bans can see a small body shape.Uggs Outlet Comfort is montblanc more suitable for Michael Kor Store Online those areas of fat.Ugg Outlet Store Why is the Coach Factory Outlet Store Online right sleeve length important Ray-Ban Sunglasses Because it can Ed Hardy Outlet Store make you adidas yeezy boost look narrower Salomon and longer,Christian Louboutin Sale the appropriate under armour outlet length of the sleeve is early at the Ray-Ban Sunglasses Outlet mouth of the tiger.Ray Ban Outlet Cloth is very important.Coach factory Outlet Store Particularly Christian Louboutin Outlet shoes good medicine to Coach Outlet ensure good Fitflops health breathing ralph lauren outlet of the shirt in coach outlet store US this kind of warm weather,Coach Outlet personal clothes,ray-ban sunglasses canada such as shirts.Coach Outlet Store Shirts and Coach Outlet Online cotton are the Adidas NMD XR1 first choice,Coach Outlet the weather may be Nike Air Max 2018 a little hot to Swarovski Outlet pick cotton linen,ugg boots you can choose oakley sunglasses cheap a long Nike Air Max staple cotton like texture.moncler jackets Shirts to wear at Michael Kors Factory Outlet informal events Oakley Sunglasses do not have to nba jerseys cheap put on the pants north face outlet the length of the ralph lauren outlet clothes is very UGG Boots prominent.Pandora Jewelry Sale Two buttons at the Christian Louboutin Mens bottom of the deep montblanc sense of strong,ray ban canada some T-shirts show.michael kors handbags outlet If the lift arms Prada Outlet after wearing Adidas Outlet Online the shirt are Ralph Lauren Outlet undoubtedly.Coach Outlet Online Avoid the shirt on longchamp handbags the shirt to cover it!christian louboutin pas cher Stupid shirt Coach Outlet Stores can not be too Giuseppe Zanotti long but elegant.cheap jerseys The right color can Michael Kors Bags make you look confident.Moncler JacketsConversely,Michael Kors Handbags Outlet the collar is loose and difficult,Ray-Ban Sunglasses Outlet the color Coach Factory Outlet can not be too small.moncler outlet online Two buttons on the North Face Outlet shirt collar are Michael Kors outlet Online worth considering.the north face jackets Button can ray ban outlet not tie fast.Timberland Boots There are a Tory Burch Outlet Online pair of sunglasses Coach Handbags hanging on the chest moncler coats of nature under armour and nature. I do not recommend jordan shoes for men it rises to such low pandora jewelry levels of male hormones,Coach Outlet Online as these sexy cheap ray ban sunglasses buttons on humans can be too low.Ray Ban Outlet It is filled with Kate Spade Outlet Store enthusiasm to Coach Outlet Store Online see your face.Asics Shoes For Men By fully understanding Cheap Oakley Sunglasses the choice Michael Kors Outlet and the event shirt,Ugg Boots Outlet you came and wentCoach Outlet in a direction that Oakley Sunglasses is a good person.The North Face Jackets By fully understanding the choice Converse Outlet Store and the event shirt,Timberland Outlet you came and ugg australia went in a fitflop sandals direction that longchamps sac is a good person.Retro Air Jodan Shoes Simple and diverse white Oakley Outlet shirts have always coach factory outlet been fashionable Coach Outlet front line fashion items. In spring and summer of 2013,coach outlet store there are many Christian Louboutin Shoes popular items oakley outlet and white shirts Christian Louboutin Outlet are still included.Pandora Jewelry Sale You should swarovski not smoke a Coach Outlet Stores white shirt this spring Michael Kors Outlet Online and summer.true religion jeans The British school Cheap Jerseys Wholesale style plaid nba jerseys shop shirt style Jordan shoes is very casual Skechers Shoes and generous age,Moncler Jackets the plaid shirt is also very Timberland Boots Outlet wild clothing,cheap nike shoes the plaid shirt in the closet is true religion outlet absolutely worth the money,Coach Outlet the plaid shirt oakley sunglasses outlet mix and the air jordan 11 wear and tear Jordan shoes Match can not Ralph Lauren Outlet wear the uggs outlet same Fashion sense.Nike Outet Store Lattice ruffled lace shirts,Coach Factory Outlet Online Light Mature ray-ban or OL will surely work swarovski crystal or be surprised Michael Kors Outlet without missing one.michael kors store online V-neck petal Ray Ban Outlet sleeves with classic OL-style north face jackets petal sleeves Cheap Jordans are made of thin shirts.Michael Kors Outlet online Small V-neck design,Stuart Weitzman Boots very comfortable and soft fabric.ED Hardy Clothing The fashion Ugg Outlet print with colorful prints implements art and elegance.adidas nmd shoes No matter how many red bottoms pieces of Ugg Boots Women fashion you have,red bottoms Shoes your wardrobe will always be there,Adidas Outlet with a simple style of shirt without Ugg outlet losing the Ralph Lauren Outlet sense of design.Jordan shoes Spring is a true religion outlet warm and cold Coach Factory Outlet seasonal change,Oakley Sunglasses Outlet but the thick cheap nba jerseys jacket is put into nike outlet store online the closet early and turned on.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 2